+420 774 255 736

Začínáte?

11.11.2015 autor: Tomáš Koudelka

Drsné začátky plné vášně, nevědomosti a kroků do neznáma? Vzpomenete si na vaše začátky s podnikáním? Bylo úspěšné? Možná ještě před začátkem. Já jsem začal podnikat dnes. Ano, pátého listopadu je můj první oficiální den, kdy podnikám. Webu a propagaci se věnuju přes tří roky, ale jako zaměstnanec a posléze formou melouchu. Teď je to ale doopravdy!

Mám to velké štěstí, že mi v práci vyhověli a nastoupil jsem na poloviční úvazek, takže v kombinaci s ranním vstáváním budu docela dobře fungovat, nebo ne?

Můj podnikatelský záměr je dělat šťastnější ostatní podnikatele, hezké že? Vytvářím prodejní webové stránky a starám se o jejich propagaci. Zjednodušeně řečeno mě firma najme proto, aby prodala svoji službu či produkt a získala tak zákazníka ve světě internetu.

Dnešní den pro mě začal ve čtyři hodiny ráno. Vstal jsem a potichu se oblékl, abych nevzbudil celý byt a šel se projít. Musel jsem se trochu probrat. O půl páté jsem si začal psát úkoly na dnešní den, a to včetně časového harmonogramu. Zjistil jsem, že jsem skončil na sedmnácté hodině. Vážně budu pracovat každý den dvanáct až třináct hodin?! A vy tak pracujete?!

Vstávání ve čtyři hodiny ráno... Hodně výhod, rozhodně mezi ně ale nemá patřit skončit v pět odpoledne... Četl jsem knihu "Čtyř hodinový pracovní týden" od Timothy Ferrisse a její hlavní myšlenkou je zbavit se všech zbytečných činností, které přináší méně jak dvacet % pozitiv, ale stojí nás osmdesát % úsilí. Jak to děláte vy? Pracujete dvanáct hodin denně, nebo efektivně využíváte čas a pracujete chytře?

Myslím si, že to, jak si rozložíme čas pro práci, do čeho vložíme naši energii a co všechno dělám pro znovuzískání energie, neuvěřitelně zrcadlí náš úspěch, někdy neúspěch, ale hlavně naše štěstí.

Na tomto blogu se budu zaměřovat hlavně na to, jak pracovat s časem, jak získávat energii a mentální odolnost a v neposlední řadě pár tipů z mého oboru.

Řekněte mi, jak pracujete s časem vy? Používáte nějaké metody? Poraďme si tu navzájem.